TLF: +45 59 440 540

Om Toftegaard

TOFTEGAARD Exclusive

Toftegaard Exclusive er stolte af, at kunne byde dig velkommen i vores bilhus.

Vi har mange års erfaring indenfor bilbranchen og har opbygget et seriøst og solidt forhold til vores samarbejdspartnere; importører, finansieringsselskaber, leverandører og grossister m.fl. 

Vores forkærlighed for dejlige biler lader sig ikke fornægte, hvorfor vi altid bestræber os på at have et spændende og differentieret udvalg på lager, dette passer også godt sammen med at vi er Santander og Forza Leasing Partner, med speciale i Leasing.

Vi opkøber oftest spændende biler med lavt kilometertal og i unik stand. Hovedsageligt hos en bred vifte af nyvognsforhandlere, i både ind- og udland.

Vores autoriserede værksted har det nødvendige moderne udstyr, der i dag kræves for at kunne servicere, fejlsøge og reparere nye biler. Vi har en bredspektret knowhow  omkring de fleste bilmærker og løser næsten alle opgaver, store som små. Vi har en skadesafdeling, der både klarer mindre opgaver og kontakten med dit forsikringsselskab.

Derudover tilbyder vi hos Toftegaard Biler ApS markedets bedste bilpleje-koncept, Ziebart. Det amerikanske bilplejeprogram, kan udover at give dig nyvognsfornemmelsen tilbage - også hjælpe med lakskader og småbuler.  

Vi beskæftiger ca. 12 dedikerede medarbejdere, der tilsammen danner et kompetent team, som ved, hvad det kræver at have tilfredse kunder.

TEAM TOFTEGAARD

Salg - Køb - Indehaver,

Anders Toftegaard

anders@toftegaardbiler.dk

Markedsføring - Salg - Indehaver,

Mark Korsgaard Fenger

mark@toftegaardbiler.dk

Sælger, Leasingforlængelser

Frederik Grünfeld

frederik@toftegaardbiler.dk

Juniorsælger

Kim Kristiansen

kim@toftegaardbiler.dk

Marketing / Online

Nicolai Pedersen

nicolai@toftegaardbiler.dk

Værkfører,

Per Guldahl Tobiasen

Vaerksted@toftegaardbiler.dk

Bogholder,

Anne-Lise Jensen

bogholder@toftegaardbiler.dk

Reservedelsansvarlig

Stig Holm Larsen

stig@toftegaardbiler.dk

Tekniker - Mekaniker - HIFI

Christoffer Mathiasen

teknik@toftegaardbiler.dk

Mekaniker

Samuel B. Brown

vaerksted@toftegaardbiler.dk

Mekaniker

Christian Skærbæk Jensen

Vaerksted@toftegaardbiler.dk

Mekaniker Lærling

Frederik Bech Christensen

vaerksted@toftegaardbiler.dk

Kontakt os

Skriv en besked til os, så finder vi bilen du mangler!

*
*
*
*
SEND